History

 

İngiltere, Galler ve Bölgeler ve Denizaşırı Locaları Mark Üstat Masonlar Büyük Locası Eylemli Büyük Üstadı En Muhterem (M.W) Raymond John Smith Kardeş, T. Progresif Masonluk Nizamları Derneği Genel Sekreteri Hakan Türkkuşu Kardeş’in sorularını yanıtladı.

 

Anadolu Mark Üstat Masonlar Locası II. Nazırı Tufan Önder Kardeş, pek çok zorluğun yaşandığı hazırlık dönemini ve kuruluş çalışmalarını T. Progresif Masonluk Nizamları Derneği Genel Sekreteri Hakan Türkkuşu için değerlendirdi.

 

Düzenlenen görkemli gala gecesine de ev sahipliği yapan Belçika’daki Türk ve Türkçe konuşan kardeşlerden Anadolu Mark Üstat Masonlar Locası I. Nazırı Murat Gülbakan Kardeş, T. Progresif Masonluk Nizamları Derneği Genel Sekreteri Hakan Türkkuşu’nun sorularını yanıtladı.

 

Anadolu Mark Üstat Masonlar Locası için rekor ilgi Romanya Mark Üstat Masonlar’ndan

The Most Worshipful Grand Master, His Royal Highness

Prince Michael of Kent, GCVO

The Most Worshipful Grand Master, His Royal Highness Prince Michael of Kent pleased to grant a Warrant of Constitution in the name of Anadolu Lodge of Mark Master Masons No. 2024.

The consecration is to be held at Masonic Hall, Brussels on the 28th May 2022.

Anadolu Lodge of MMM is the very first Masonic Lodge in which Masonic business is conducted in Turkish in Europe and it is the third Turkish Mark Lodge in Progressive Order.

Please visit founding members page for the team who made this possible.

    Cart